pesa

PESA wygrywa przetarg na dostawę 40 nowoczesnych tramwajów dla Kijowa

Komitet ds. konkursu Przedsiębiorstwa Komunalnego Kijówpastrans ogłosił, że w rozstrzygniętym przetargu na dostawę 40. niskopodłogowych tramwajów  najlepszą ofertę złożyła PESA Bydgoszcz SA wyprzedzając w punktacji ukraińską firmę Elektrontrans.Umowa zakłada dostawę do 40 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów w roku 2017, a  wartość zamówienia to ponad 50 mln euro.

„To dla nas przede wszystkim wielka duma, ale i potwierdzenie dobrych opinii pasażerów i przewoźnika – tramwaje dostarczone do tej pory do Kijowa zostały dobrze przyjęte. Liczymy na dalszą, dobrą współpracę z  władzami miasta. Naszym celem jest uruchomienia centrum serwisowo – montażowego  w Kijowie. Rozmowy o długofalowych działaniach Pesa w Kijowie i na Ukrainie trwają” – powiedział Dariusz Skotnicki, Dyrektor Marketingu Rynku Wschodniego PESA.

PESA zamierza dalej rozwijać swoją obecność zarówno w sektorze klejowych, jak i w transporcie miejskim na Ukrainie. Do tej pory firma eksportowała na ten rynek pojazdy spalinowe, a w ubiegłym roku przekazała 10 pierwszych tramwajów dla Kijowa.