pesa

Firma

„PESA wciąż stawia na rozwój i nie zwalnia tempa.”

Spełnianie oczekiwań użytkowników, zapewnianie wysokiej jakości produktów – te kluczowe słowa misji naszej firmy nie są sloganem. To rzeczywistość, przesłanie towarzyszące każdemu pracownikowi codziennie przekraczającemu bramę PESA Bydgoszcz SA. Realizujemy je na każdym etapie projektowania i budowy naszych pojazdów, ale też w kontakcie z klientem, który potem zostaje użytkownikiem pociągów, tramwajów czy lokomotyw. Wypełniając tę misję treścią, myślimy bowiem o pojazdach służących ich właścicielom, maszynistom, motorniczym, pracownikom serwisu i przede wszystkim pasażerom w horyzoncie wielu lat.

To właśnie dlatego, by spełniać oczekiwania użytkowników, przekazując im produkty najwyższej jakości, wciąż stawiamy na rozwój. Współpracujemy z czołowymi ośrodkami naukowo – badawczymi, ale przede wszystkim czerpiemy z własnej myśli technicznej i doświadczeń; coraz bogatszych o kolejne generacje pojazdów. Ich projekty powstają w największym w naszej branży w tej części Europy, liczącym dziś ponad 250 inżynierów, Pion Techniczny. Co ważne, także potem – na kolejnych etapach produkcji aż po pojazd gotowy testowany na naszych wewnętrznych torach próbnych – wszystkie produkty powstają całkowicie w PESA Bydgoszcz SA.

Wsłuchiwanie się w potrzeby obecnych i przyszłych klientów, a często wręcz wyprzedzanie ich oczekiwań, zbudowało naszą obecną pozycję lidera wśród polskich producentów taboru. Sprzyja temu od lat dywersyfikacja produktów i rynków, różnorodność oferty i elastyczność działania. Produkujemy pociągi elektryczne i spalinowe, lokomotywy oraz tramwaje. Służą one pasażerom we wszystkich regionach Polski, a także za granicą – od szlaków kolejowych Kazachstanu poprzez trasy tramwajowe Moskwy i wielu miast środkowej Europy aż po połączenia regionalne w Czechach, Niemczech i we Włoszech. Rozszerzanie rynków i zwiększanie produkcji, to efekt nie tylko rozwoju technologicznego, ale też organizacji procesów produkcji, czego dowodem są prestiżowe certyfikaty – m.in. Q1 i IRIS 02 – potwierdzające obowiązujące w PESA najwyższe standardy. Nie zamierzamy się jednak nimi zadowalać, ani zwalniać tempa. Misja firmy zobowiązuje.

Prezes Zarządu
Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA

Krzysztof Sędzikowski

Zobacz folder

04.01.2018. Bydgoszcz. Pesa. Prezes Krzysztof Sędzikowski. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz